„Wykład Karolina i Maciej Szaciłło”

Home „Wykład Karolina i Maciej Szaciłło”

Karolina i Maciej Szaciłło

„Ajurweda w praktyce”

Ona, dziennikarka, nauczycielka technik oddechowych i medytacji. On kucharz wegetariański, autor książek kulinarno – lajfstylowych, pasjonuje się dietetyką, medycyną wschodu (szczególnie ajurwedą) i jogą. Razem prowadzą bloga o zdrowym sposobie na życie (www.medytujemy.pl), warsztaty/pokazy kulinarne, webinary i warsztaty wyjazdowe. Od lat łączą starożytną mądrość ajurwedy z założeniami współczesnej dietetyki i fitoterapii.

Wspólnie prowadzili też cykl na antenie „Dzień dobry TVN”. Piszą książki/poradniki w tym m.in. bestsellerowe „Karolina na detoksie”, „Jedz i pracuj nad własnym zdrowiem”. „Jedzenie, które leczy” i „Leki z roślinnej apteki”.

O wykładzie

“Ajurweda w praktyce”

Czy słyszałeś o ajurwedzie, najstarszej nauce o zdrowiu? Nie… A jeśli tak, to wydaje Ci się skomplikowana, szczególnie na samym początku? W trakcie wykładu Ajurwedy w praktyce przybliżymy Ci ten pozornie złożony starożytny system.

Opowiemy o sześciu podstawowych smakach i ich wpływie na nasze zdrowie zarówno psychiczne jak i fizyczne. Pokażemy jak owe smaki wykorzystać w trakcie gotowania i przyrządzania ajurwedyjskich wód ziołowych. Wspólnie zgłębimy tajemnicę prany – ulotnej energii życiowej. Skupimy się na czterech jej źródłach, szczególnie na oddechu. Odpowiemy na pytania: co znaczy świadomie oddychać? Od teorii płynnie przejdziemy do praktyki. Wspólnie zamkniemy oczy i przeniesiemy uwagę na oddech. Po krótkiej sesji pranajam, przejdziemy do nicnierobienia. Doświadczymy jaką moc w powrocie do równowagi (a tym samym zdrowia) kryje w sobie medytacja.