Mini wykład Dr n.biol. Anna Basińska

Home Mini wykład Dr n.biol. Anna Basińska

Dr n. biol. Anna Basińska

“Zdrowie z jelit. Jak wesprzeć nasze bakterie jelitowe?”

dr n. biol. Anna Basińska – specjalista ds. Naukowych Instytutu Mikroekologii w Poznaniu. Uzyskała stopień doktora na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Staże podoktorskie odbywała na uczelniach w Polsce i we Francji. Obecnie głównymi jej zainteresowaniami naukowymi jest złożony wpływ mikrobioty jelitowej na zdrowie człowieka. Jest autorką publikacji naukowych w polskich i zagranicznych czasopismach oraz doświadczoną prelegentką. Obecnie związana jest  z Instytutem Mikroekologii w Poznaniu, który jako jednostka naukowa i badawcza realizuje wiele projektów naukowych i edukacyjnych oraz świadczy pacjentom usługi z zakresu nowoczesnej diagnostyki laboratoryjnej.

Instytut Mikroekologii to nowoczesne laboratorium i gabinety specjalistyczne, a także pierwsza jednostka medyczna w Polsce oferująca komercyjne badania z zakresu mikrobioty jelitowej i nadwrażliwości pokarmowych. Ponad 13-letnie doświadczenie w pracy z polskimi pacjentami poparte jest wiedzą i doświadczeniem jednostki macierzystej w Herborn w Niemczech, która działa na światowym rynku już ponad 60 lat.

Instytut Mikroekologii posiada bardzo dużą praktykę w pracy z pacjentami, którzy szukają pomocy w często trudnych i złożonych dolegliwościach. Sam proces diagnostyki to tylko element pracy z pacjentem, dlatego w Instytucie Mikroekologii stawiamy na holistyczne podejście do pacjenta, w którym zawierają się takie elementy jak diagnostyka, opieka lekarza, opieka dietetyka oraz indywidualny dobór zaleceń i terapii. Dowiedz się więcej odwiedzając www.instytut-mikroekologii.pl oraz nasze stoisko podczas konferencji!

Na stoisku Instytutu Mikroekologii będziesz mógł spotkać się z naszymi pracownikami, którzy przedstawią możliwości diagnostyczne i pomogą doradzić jakie badania wskazane są u pacjentów z konkretnymi dolegliwościami, a także jakie probiotyki warto stosować podczas leczenia różnych chorób. Podczas wykładu dr n.biol. Anny Basińskiej będzie można zapoznać się z tematem mikrobioty jelit oraz nadwrażliwości pokarmowych, które mają niezwykle ważny wpływ na zdrowie człowieka.

O wykładzie

Zapraszamy serdecznie na wykład „Zdrowie z jelit. Jak wesprzeć nasze bakterie jelitowe?” który przedstawi dr n. biol. Anna Basińska z Instytutu Mikroekologii. Podczas wykładu dowiecie dlaczego jelita i mikrobiota są tak ważne w budowaniu zdrowia i odporności oraz jak wesprzeć nasze prozdrowotne bakterie i czym je karmić na co dzień. Dodatkowo podczas prelekcji zostanie pokazany kod zniżkowy na badania Instytutu Mikroekologii.